JUGLviv

Meta


Share on:


Tab vs Space

JUG LvivJUG Lviv

ну що за блін, чому всі хочуть юзати пробіли замість табів
пишуть по лінку: Use of tabs should be avoided because (as of this writing in the 21st Century) there still is not a standard for the placement of tabstops.

любий редактор налаштовуєш там ставити табстопи де тобі треба

зате таби семантичні – 1 таб = 1 відступ, 2 таби = 2 відступи, а не сиди і рахуй, 16 там пробілів чи 12

таби можна налаштувати на довільну ширину, хочеш – вужче, хочеш – ширше, не міняючи самого коду. А налаштування ширини пробілів я щось ще ніде не зустрічав

пробіли годяться тільки для вирівнювання заголовків документів у ворді секретарками 🙂
Євген Науменко

Видьоргнув зі спільного чату
Гарно сформульована думка 🙂 Мене теж вічно дратує вимога ставити спейси

  • Перш за все – це стандартний холівор, типу того як в старі часи холіворили Ві проти Ємакса. На мою думку в наш час використання табів чи пробілів має бути приховане від Вас якісним редактором середовища розробки. Якщо ж ви все одно бачите різницю – подумайте чи не пересісти на краще середовище розробки. Особисто я зараз не можу пригадати коли я останній раз використовував клавішу ТАБ чи хоча-б просто ставив пробіли пачкою для форматування, а Ви?

    З приводу практичної частини – команда розробників має погодитись на єдиний стиль форматування коду, інакше звичайне Ctrl+Shift+F заставить Вас довго мерджити конфлікти в практично будь-якій системі контролю версій. Виходячи з цього особиста думка не має практично ніякого значення.

  • Ну тут мабуть основна точка дискусія який вибрати код стайл
    Звичайно всі використовують автоформатер

  • З точки зору середовища, немає значення, що використовувати. Якшо пробіли, то натискання клавіші Таб призводить до появи потрібної кількості пробілів. Тому тут проблеми з рахуванням "12 чи 16" є надуманими. А от коли, крім середовища, використовується в процесі ше набір інших інструментів, напр. веб-базований переглядач ченджсетів (у моєму випадку trac), якась програма-порівнялка (BeyondCompare, Meld, kdiff…), консоль, а ше якщо до того додати різні ОС зі своїми дефолтними настройками, то зразу стає ясно, чому краще використовувати пробіли – простіше один раз налаштувати свою IDE на пробіли, ніж налаштовувати кожен з додаткових інструментів на одинакове відображення табів (і ще не факт, що це кожен з тих інструментів дозволяє)

  • проблеми виникають, коли у мене настроєно, що таби це чотири пробіли, а у когось вісім — якщо половина коду в табах, половина в пробілах, тоді відступи з"їзжають

  • +1 до ненависників пробілів. вже давно всі середовища графічні, тому потреба проставляти пробіли замість табів взагалі не приходиться. а коли сам щось форматуєш або скролиш клавою то з табами набагато швидше.

Bitnami